На «Мисі Надії» ніколи не здаємося

Na “Przylądku Nadziei” nigdy nie poddajemy się

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це свято стало символом дитячої щирої радості та надії на майбутнє. У Польській медичній бібліотеці організована виставка, присвячена життєвому і творчому шляху дитячої лікарки Аліції Чибіцької, що відома безкомпромісною боротьбою за онкохворого маленького пацієнта і своєю надзвичайною відданістю дітям. Щиро вітаємо Аліцію Чибіцьку з ювілеєм!

На «Мисі Надії» ніколи не здаємосяПрофесорка Аліція Чибіцька – знаменита польська лікарка-педіатр, спеціалістка з дитячої онкології та гематології, клінічної імунології, клінічної трансплантації, паліативної медицини, очільниця університетської клініки «Мис Надії» у Вроцлаві. Сенаторка Республіки Польща.

Аліція Пауліна Чибіцька народилася 10 травня 1951 року в місті Валбжих, Польща. У 1969 році закінчила середню загальноосвітню школу у Вроцлаві і розпочала навчання на Медичному факультеті Медичної академії імені Пястув Шльонських у Вроцлаві.

За успіхи в навчанні ректор академії запропонував Аліції Чибіцькій індивідуальний курс навчання під керівництвом професора Яніни Богуславської-Яворської, яка на той час створювала дитячу онкологію у Вроцлаві.

На «Мисі Надії» ніколи не здаємося

Аліція Чибіцька у 1975 році з відзнакою закінчила Медичний факультет Медичної академії, отримала диплом лікаря. З 1975 року вона, як лікарка і викладач, була пов’язана з Медичною Академією у Вроцлаві. Працювала у клініці загальної педіатрії та в клініці трансплантації кісткового мозку, онкології і дитячої гематології (колишня клініка гематології і вікових хвороб дітей). Далі вона продовжила навчання в докторантурі цього учбового закладу.

У 1979 році Аліція Чибіцька на Медичному факультеті Медичної академії у Вроцлаві захистила докторську дисертацію з медичних наук і отримала звання докторки медичних наук. За результати, досягнуті в науці, Аліція Чибіцька отримала нагрудний знак «Primi inter pares» (Перша серед рівних) і, на прохання ректора, – нагороду Польської академії наук за досягнення в галузі педіатрії. У 1980 році здобула спеціалізацію 1-го ступеня з педіатрії. Крім неї, отримала ще п’ять спеціалізацій: 2-гу ступінь з педіатрії в 1982 році, а також з дитячої онкології та гематології в 2002 році, клінічної імунології в 2003 році, клінічної трансплантації в 2004 році та з паліативної медицини в 2004 році.

Ступінь хабілітованої докторки медичних наук дістала у 1987 році. За ступінь габілітованої докторки медичних наук Аліція Чибіцька отримала нагороду Міністра охорони здоров’я І ступеня. Рішенням Президента Республіки Польща від 19 травня 1999 роук їй було присвоєно звання професорки медичних наук.

З 2000 року професорка Чибіцька обіймає посаду Керівника кaфедри і клініки трансплантації кісткового мозку, онкології та дитячої гематології «Мис Надії».

На «Мисі Надії» ніколи не здаємосяВсе професійне і наукове життя Аліції Чибіцької пов’язане з цією клінікою.  Наукові інтереси професорки Чибіцької зосереджуються на гематології, онкології, трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин, паліативній допомозі та імунології раку у дітей.  З 1989 року вона відповідає за розробку нових протоколів лікування та рецидивів гострого лімфобластного лейкозу у дітей, які проходили лікування у семи польських центрах, об’єднаних у Польську асоціацію з лікування лейкемій та лімфом. Роками вона вперто бореться за здоров’я кожного зі своїх пацієнтів. Вона ніколи не втрачає віри в подолання труднощів для блага хворих дітей. У 2007 році вона стала членом правління Фонду «Для порятунку онкохворих дітей» Польської академії наук.

На «Мисі Надії» ніколи не здаємосяНа парламентських виборах 2011 року від імені Громадянської платформи Аліція Чибіцька була обрана до Сенату 8-ї каденції. На парламентських виборах 2015 року вона балотувалась до Сейму і була обрана депутатом 8-ї каденції. У Сеймі вона стала членом Комітету з охорони здоров’я та Комітету з охорони навколишнього середовища, природних ресурсів та лісового господарства. На парламентських виборах 2019 року від імені Громадянської платформи вона отримала місце в Сенаті 10-ї каденції. Аліція Чибіцька не вважає себе політиком і не належить до жодної партії. Вона вирішила балотуватися до Сенату, щоб більше допомогти дітям. Аліція Чибіцька відмічає, що продовжує працювати у Вроцлавському медичному університеті і очолювати Клініку трансплантації кісткового мозку, гематології та дитячої онкології «Мис Надії», тому вона не залишила своїх дітей.

На «Мисі Надії» ніколи не здаємосяЄдина проблема професорки полягає в тому, що день, який і так був занадто коротким, став ще коротшим, і половина тижня вона перебуває у Варшаві, а іншу половину – у Вроцлаві. Те, що вона робила за тиждень, тепер повинна зробити за три дні. І робить це Аліція Чибіцька завдяки допомозі команди клініки. Пацієнти, звичайно, не зазнають жодних проблем чи труднощів.
Люди називають Аліцію Чибіцьку «залізною Аліцією».

Щоразу, коли немає грошей на ліки чи трансплантацію кісткового мозку хворим дітям, вона свариться по всій Польщі. Професорка Чибіцька стверджує: припинення лікування дітей, хворих на рак, призведе до смертного вироку, перерва в терапії призводить до рецидиву захворювання. А найголовніше, що в клініці ніколи не доводилося припиняти терапію через відсутність ліків або грошей. На «Мисі Надії» ніколи не здаємося, – наголошує Аліція Чибіцька. Її природа – порівнювати хворих дітей зі своїми власними.

На «Мисі Надії» ніколи не здаємосяОдним з найважливіших досягнень за останні роки Аліція Чибіцька вважає акредитацію на застосування інноваційного метода імунотерапії «CAR-T терапії» у педіатричних хворих з гострим лімфобластним лейкозом. «Мис Надії» – перша клініка в Польщі та Центральній і Східній Європі, де проводиться таке лікування. Команда клініки «Мис Надії» налічує двісті високопрофесійних фахівців – лікарів, клініцистів, медсестер, лаборантів, які борються за життя дітей. Без них не вилікувалася б жодна дитина. Створення в клініці міцної команди Аліція Чибіцька вважає найбільшим своїм професійним успіхом. Новий генетичний метод лікування CAR-T-клітинами дає шанс на життя дитині з черговим рецидивом гострого лімфобластного лейкозу, з яким не впоралися доступними стандартними методами лікування, а саме хіміо- та променевою терапією і трансплантацією стовбурових клітин. Весь науковий світ має найкращу думку щодо терапії CAR-T-клітинами. Лікуванням CAR-T-клітинами займається добре освічена польська команда онкологів під керівництвом професора Кшиштофа Калвака. Серед них є п’ятеро учнів Аліції Чибіцької. Професорка Аліція Чибіцька наголошує, що буде і далі боротися за доступ до інноваційної терапії та сучасної діагностики.

На «Мисі Надії» ніколи не здаємосяВ Сенаті 10-ї каденції Республіки Польща за ініціативою сенаторки Аліції Чибіцької створена парламентська міжпартійна команда для дітей, яку вона очолила. Максимальний план парламентської команди – прийняти закон про права дітей на охорону здоров’я, який включав би всі права, що містяться в Конвенції про права дитини на охорону здоров’я та порівняти їх із правами дітей в Європейському Союзі. Мінімальний план – гарантувати профілактику дітям згідно із законом про її користь для здоров’я. Профілактика включає і щеплення. Мова йде не лише про обсяг щеплень, а й про якість препаратів. Для цього необхідні зміни в законах. Педіатр повинен бути на першому місці в галузі охорони здоров’я дітей. Повинні бути встановлені законодавством вимоги до батьків, щоб раз на рік приводити здорову дитину до лікаря для профілактичного відвідування. Для цього досить внести невелику поправку в закон про послуги охорони здоров’я, що фінансуються з державних коштів, додавши педіатра поруч із сімейним лікарем. Парламентська команда, яка була успішно створена, може ініціювати такі зміни набагато швидше, ніж інші установи. А найголовніше зараз – це боротьба з антивакцинальним рухом.

Аліція Чибіцька є членом багатьох національних та міжнародних наукових товариств, а саме: Польське педіатричне товариство, яке вона очолює і зараз, Польське товариство гематологів та трансфузіологів, Польське товариство дитячої онкології та гематології, Американське товариство гематологів, Європейська трансплантація кісткового мозку, Міжнародне товариство експериментальної гематології, Європейська академія педіатрії та інші. У академічних досягненнях професорка Аліція Чибіцька має понад 500 публікацій, представлених на національних та міжнародних зустрічах у галузі педіатрії, гематології та дитячої онкології, трансплантації стовбурових клітин та генної терапії. Є промоутером більш, ніж 10-ти докторських дисертацій, керівником трьох закінчених хабілітаційних робіт.

На «Мисі Надії» ніколи не здаємося

Професорка Аліція Чибіцька була неодноразово нагороджена за наукову роботу та громадську діяльність.

У 2001 році отримала Золотий Хрест за Заслуги. Вона є лауреатом Ордена Посмішки (2006) – єдиної у світі нагороди, яку діти вручають дорослим. Отримала нагороду Міністра охорони здоров’я за загальні організаційні та педагогічні досягнення (2006), титул «Жінка року 2008» щомісячника «Твій стиль», отримувала відомчі нагороди.

Аліція Чибіцька одружена з Ришардом Чибіцьким, інженером-електроніком. Має двох синів та дочку. Дочка подарувала Чибіцьким двох онуків – Яся та Ханю. Аліція Чибіцька любить всіх дітей, тому вона педіатр, а онуки – все її життя. Ришард Чибіцький виховує дітей, поки дружина чергує в лікарні та піднімається в науковій кар’єрі. Таким чином він приєднується до боротьби за здоров’я тисяч інших дітей.

На «Мисі Надії» ніколи не здаємося

Аліція Чибіцька сповнена енергії, захоплена своєю справою, яка надихає оточуючих. Вона любить спорт. У 2011 році, у віці 60 років, взяла участь у благодійній естафеті «Бігти заради надії».

Тоді вона ледве пробігла 1 км. Але з тих пір вона бігає майже щодня. Біг став її захопленням. У 2013 р. вона завершила свій перший марафон. На її рахунку багато стартів, як на короткі, так і на довгі дистанції. Вона любить брати участь у масових забігах, з цілим натовпом усміхнених та позитивних бігунів різного віку. Аліція Чибіцька закликає всіх активно проводити свій вільний час. А ще підкреслює, що слід радіти життю і не відмовлятися від того, що любиш робити! Адже є театри, кінотеатри і концертні зали, щоб насолоджуватися мистецтвом, є степи і ліси для прогулянок, є море, щоб в нім плавати, і нарешті, є гори, щоб їх долати і досягати вершин!

Публікації на цю тему

Na "Przylądku Nadziei" nigdy nie poddajemy się

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це свято стало символом дитячої щирої радості та надії на майбутнє. У Польській медичній бібліотеці організована виставка, присвячена життєвому і творчому шляху дитячої лікарки Аліції Чибіцької, що відома безкомпромісною боротьбою за онкохворого маленького пацієнта і своєю надзвичайною відданістю дітям. Щиро вітаємо Аліцію Чибіцьку з ювілеєм! Професорка Аліція Чибіцька – знаменита польська лікарка-педіатр, спеціалістка з дитячої онкології та гематології, клінічної імунології, клінічної трансплантації, паліативної медицини, очільниця університетської клініки «Мис Надії» у Вроцлаві. Сенаторка Республіки Польща. Аліція Пауліна Чибіцька народилася 10 травня 1951 року в місті Валбжих, Польща. У 1969 році закінчила середню загальноосвітню школу у Вроцлаві і розпочала навчання на Медичному факультеті Медичної академії імені Пястув Шльонських у Вроцлаві. За успіхи в навчанні ректор академії запропонував Аліції Чибіцькій індивідуальний курс навчання під керівництвом професора Яніни Богуславської-Яворської, яка на той час створювала дитячу онкологію у Вроцлаві. Аліція Чибіцька у 1975 році з відзнакою закінчила Медичний факультет Медичної академії, отримала диплом лікаря. З 1975 року вона, як лікарка і викладач, була пов'язана з Медичною Академією у Вроцлаві. Працювала у клініці загальної педіатрії та в клініці трансплантації кісткового мозку, онкології і дитячої гематології (колишня клініка гематології і вікових хвороб дітей). Далі вона продовжила навчання в докторантурі цього учбового закладу. У 1979 році Аліція Чибіцька на Медичному факультеті Медичної академії у Вроцлаві захистила докторську дисертацію з медичних наук і отримала звання докторки медичних наук. За результати, досягнуті в науці, Аліція Чибіцька отримала нагрудний знак «Primi inter pares» (Перша серед рівних) і, на прохання ректора, – нагороду Польської академії наук за досягнення в галузі педіатрії. У 1980 році здобула спеціалізацію 1-го ступеня з педіатрії. Крім неї, отримала ще п'ять спеціалізацій: 2-гу ступінь з педіатрії в 1982 році, а також з дитячої онкології та гематології в 2002 році, клінічної імунології в 2003 році, клінічної трансплантації в 2004 році та з паліативної медицини в 2004 році. Ступінь хабілітованої докторки медичних наук дістала у 1987 році. За ступінь габілітованої докторки медичних наук Аліція Чибіцька отримала нагороду Міністра охорони здоров'я І ступеня. Рішенням Президента Республіки Польща від 19 травня 1999 роук їй було присвоєно звання професорки медичних наук. З 2000 року професорка Чибіцька обіймає посаду Керівника кaфедри і клініки трансплантації кісткового мозку, онкології та дитячої гематології «Мис Надії». Все професійне і наукове життя Аліції Чибіцької пов'язане з цією клінікою.  Наукові інтереси професорки Чибіцької зосереджуються на гематології, онкології, трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин, паліативній допомозі та імунології раку у дітей.  З 1989 року вона відповідає за розробку нових протоколів лікування та рецидивів гострого лімфобластного лейкозу у дітей, які проходили лікування у семи польських центрах, об'єднаних у Польську асоціацію з лікування лейкемій та лімфом. Роками вона вперто бореться за здоров'я кожного зі своїх пацієнтів. Вона ніколи не втрачає віри в подолання труднощів для блага хворих дітей. У 2007 році вона стала членом правління Фонду «Для порятунку онкохворих дітей» Польської академії наук. На парламентських виборах 2011 року від імені Громадянської платформи Аліція Чибіцька була обрана до Сенату 8-ї каденції. На парламентських виборах 2015 року вона балотувалась до Сейму і була обрана депутатом 8-ї каденції. У Сеймі вона стала членом Комітету з охорони здоров'я та Комітету з охорони навколишнього середовища, природних ресурсів та лісового господарства. На парламентських виборах 2019 року від імені Громадянської платформи вона отримала місце в Сенаті 10-ї каденції. Аліція Чибіцька не вважає себе політиком і не належить до жодної партії. Вона вирішила балотуватися до Сенату, щоб більше допомогти дітям. Аліція Чибіцька відмічає, що продовжує працювати у Вроцлавському медичному університеті і очолювати Клініку трансплантації кісткового мозку, гематології та дитячої онкології «Мис Надії», тому вона не залишила своїх дітей. Єдина проблема професорки полягає в тому, що день, який і так був занадто коротким, став ще коротшим, і половина тижня вона перебуває у Варшаві, а іншу половину – у Вроцлаві. Те, що вона робила за тиждень, тепер повинна зробити за три дні. І робить це Аліція Чибіцька завдяки допомозі команди клініки. Пацієнти, звичайно, не зазнають жодних проблем чи труднощів. Люди називають Аліцію Чибіцьку «залізною Аліцією». Щоразу, коли немає грошей на ліки чи трансплантацію кісткового мозку хворим дітям, вона свариться по всій Польщі. Професорка Чибіцька стверджує: припинення лікування дітей, хворих на рак, призведе до смертного вироку, перерва в терапії призводить до рецидиву захворювання. А найголовніше, що в клініці ніколи не доводилося припиняти терапію через відсутність ліків або грошей. На «Мисі Надії» ніколи не здаємося, – наголошує Аліція Чибіцька. Її природа – порівнювати хворих дітей зі своїми власними. Одним з найважливіших досягнень за останні роки Аліція Чибіцька вважає акредитацію на застосування інноваційного метода імунотерапії «CAR-T терапії» у педіатричних хворих з гострим лімфобластним лейкозом. «Мис Надії» – перша клініка в Польщі та Центральній і Східній Європі, де проводиться таке лікування. Команда клініки «Мис Надії» налічує двісті високопрофесійних фахівців – лікарів, клініцистів, медсестер, лаборантів, які борються за життя дітей. Без них не вилікувалася б жодна дитина. Створення в клініці міцної команди Аліція Чибіцька вважає найбільшим своїм професійним успіхом. Новий генетичний метод лікування CAR-T-клітинами дає шанс на життя дитині з черговим рецидивом гострого лімфобластного лейкозу, з яким не впоралися доступними стандартними методами лікування, а саме хіміо- та променевою терапією і трансплантацією стовбурових клітин. Весь науковий світ має найкращу думку щодо терапії CAR-T-клітинами. Лікуванням CAR-T-клітинами займається добре освічена польська команда онкологів під керівництвом професора Кшиштофа Калвака. Серед них є п'ятеро учнів Аліції Чибіцької. Професорка Аліція Чибіцька наголошує, що буде і далі боротися за доступ до інноваційної терапії та сучасної діагностики. В Сенаті 10-ї каденції Республіки Польща за ініціативою сенаторки Аліції Чибіцької створена парламентська міжпартійна команда для дітей, яку вона очолила. Максимальний план парламентської команди – прийняти закон про права дітей на охорону здоров'я, який включав би всі права, що містяться в Конвенції про права дитини на охорону здоров'я та порівняти їх із правами дітей в Європейському Союзі. Мінімальний план – гарантувати профілактику дітям згідно із законом про її користь для здоров'я. Профілактика включає і щеплення. Мова йде не лише про обсяг щеплень, а й про якість препаратів. Для цього необхідні зміни в законах. Педіатр повинен бути на першому місці в галузі охорони здоров'я дітей. Повинні бути встановлені законодавством вимоги до батьків, щоб раз на рік приводити здорову дитину до лікаря для профілактичного відвідування. Для цього досить внести невелику поправку в закон про послуги охорони здоров'я, що фінансуються з державних коштів, додавши педіатра поруч із сімейним лікарем. Парламентська команда, яка була успішно створена, може ініціювати такі зміни набагато швидше, ніж інші установи. А найголовніше зараз – це боротьба з антивакцинальним рухом. Аліція Чибіцька є членом багатьох національних та міжнародних наукових товариств, а саме: Польське педіатричне товариство, яке вона очолює і зараз, Польське товариство гематологів та трансфузіологів, Польське товариство дитячої онкології та гематології, Американське товариство гематологів, Європейська трансплантація кісткового мозку, Міжнародне товариство експериментальної гематології, Європейська академія педіатрії та інші. У академічних досягненнях професорка Аліція Чибіцька має понад 500 публікацій, представлених на національних та міжнародних зустрічах у галузі педіатрії, гематології та дитячої онкології, трансплантації стовбурових клітин та генної терапії. Є промоутером більш, ніж 10-ти докторських дисертацій, керівником трьох закінчених хабілітаційних робіт. Професорка Аліція Чибіцька була неодноразово нагороджена за наукову роботу та громадську діяльність. У 2001 році отримала Золотий Хрест за Заслуги. Вона є лауреатом Ордена Посмішки (2006) – єдиної у світі нагороди, яку діти вручають дорослим. Отримала нагороду Міністра охорони здоров'я за загальні організаційні та педагогічні досягнення (2006), титул «Жінка року 2008» щомісячника «Твій стиль», отримувала відомчі нагороди. Аліція Чибіцька одружена з Ришардом Чибіцьким, інженером-електроніком. Має двох синів та дочку. Дочка подарувала Чибіцьким двох онуків – Яся та Ханю. Аліція Чибіцька любить всіх дітей, тому вона педіатр, а онуки – все її життя. Ришард Чибіцький виховує дітей, поки дружина чергує в лікарні та піднімається в науковій кар'єрі. Таким чином він приєднується до боротьби за здоров'я тисяч інших дітей. Аліція Чибіцька сповнена енергії, захоплена своєю справою, яка надихає оточуючих. Вона любить спорт. У 2011 році, у віці 60 років, взяла участь у благодійній естафеті «Бігти заради надії». Тоді вона ледве пробігла 1 км. Але з тих пір вона бігає майже щодня. Біг став її захопленням. У 2013 р. вона завершила свій перший марафон. На її рахунку багато стартів, як на короткі, так і на довгі дистанції. Вона любить брати участь у масових забігах, з цілим натовпом усміхнених та позитивних бігунів різного віку. Аліція Чибіцька закликає всіх активно проводити свій вільний час. А ще підкреслює, що слід радіти життю і не відмовлятися від того, що любиш робити! Адже є театри, кінотеатри і концертні зали, щоб насолоджуватися мистецтвом, є степи і ліси для прогулянок, є море, щоб в нім плавати, і нарешті, є гори, щоб їх долати і досягати вершин!