Польський письменник та живописець з Дрогобича Бруно Шульц (1892 – 1942)
Бруно Шульц народився у Дрогобичі у 1892 році, він був письменником, художником, літературним критиком і викладачем. Деякі літературні твори Шульца були втрачені під час ІІ світової війни. Така ж сумна доля спіткала його живописні роботи. До нас дійшли лише дві збірки оповідань ««Цинамонові крамниці» та «Санаторій під клепсидрою», вони нерозривно пов’язані спільною темою та головним героєм, який поринає у свої спогади про дитинство, що пройшло у патріархальній єврейській родині у Дрогобичі – галицькому місті з його певним укладом життя, традиціями та ритуалами. Твори Шульца виплекані унікальним духом Галичини, сумішшю багатонаціонального і полікультурного середовища, в якому мирно співіснували євреї, українці та поляки. Мова цих оповідань вражає фантасмагорією образів, складним нашаруванням мовно-стилістичних засобів, притаманних неповторному стилю викладення думки реально-містичної субстанції, витвореної шульцівським світосприйняттям.
Особисті негаразди митця розвивалися паралельно з трагічними європейським подіями: Його намагання видати книги в Європі, а також організувати виставку творів живопису завершилися невдачами. 1939 року спалахнула Друга світова війна. Бруно Шульц переживає в Дрогобичі прихід і відхід нацистських та радянських військ. Його примушують малювати портрет Йосифа Сталіна й полотно «Звільнення народу Західної України». Потім арештовують за використання в картині блакитних і жовтих кольорів.
Із приходом німеців євреї Дрогобича були переселені у гетто, Шульц з родиною мешкав у одноповерховому бараку. Численні смерті його друзів та знайомих допровадили його до глибокої депресії, він намагався передати свої рукописи та рисунки за межі гетто але не встиг. У листопаді 1942 року Шульца застрелив німецький нацист, офіцер гестапо, коли він повертався додому до Дрогобицького гетто з буханцем хліба.
Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я 24 березня – в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене їм відкриття збудника туберкульозу. У 2019 році на туберкульоз у світі захворіли 10 000 000 осіб, і 1,400,000 хворих померли від цієї хвороби[ Основною проблемою наразі є своєчасність виявлення …
Артур Дзяк (нар. 20 січня 1933 р.) – професор, доктор медичних наук, польський лікар-ортопед і травматолог. Автор, співавтор та редактор численних наукових та науково-популярних видань, а також перекладач підручників та посібників: «Пропедевтика ортопедії» (1970), «Біль у попереку» (1979), «Рентгенологічне дослідження в ортопедії» (1973), «Травми опорно-рухового апарату» (1985), «Болі в плечі» (1998), «Здорова дитина» (1998), «Травми …