Przewlekła obturacyjna choroba płuc–przyczyny, objawy, leczenie
Польська медична бібліотека експонує книжкову виставку на тему: «Хронічне обструктивне захворювання легень – причини, симптоми, лікування», яка познайомить користувачів з новими науковими документами, що надійшли до бібліотеки.
Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) – одне з найпоширеніших хронічних захворювань.
ХОЗЛ – захворювання , яке можна попередити та яке піддається лікуванню, характеризується постійними респіраторними симптомами та утворенням незворотної непрохідності в дихальних шляхах внаслідок надмірної запальної реакції бронхів і легень у відповідь на шкідливий пил і гази. Основними проявами хвороби є хронічний кашель та задишка, які значно обмежують життєдіяльність.
Найбільш поширені причини захворювання включають паління тютюну, в тому числі, пасивне паління, забруднення атмосферного повітря на робочому місці та вдома, інфекції органів дихальної системи, рецидивні інфекції, а також бронхіальна астма та генетичні обумовленості.
Використовують для лікування хвороби фармакологічну терапію ХОЗЛ. Схема лікування індивідуалізована для кожного пацієнта, оскільки існує зв’язок між тяжкістю симптомів, бронхообструкцією та частотою загострень ХОЗЛ.
У світі постійно збільшується кількість захворювань та випадків смерті, спричинених ХОЗЛ. За оцінками ВООЗ, у 2020 році це буде третьою причиною смерті у світі. Частота ХОЗЛ у людей віком від 40 років становить 8,9%. У Польщі дане захворювання зустрічається приблизно у 10% людей після 40 років і є четвертою причиною смерті.
Бережіть себе та своїх близьких. Не запускайте хворобу і вчасно звертайтеся за медичною допомогою!
Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я 24 березня – в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене їм відкриття збудника туберкульозу. У 2019 році на туберкульоз у світі захворіли 10 000 000 осіб, і 1,400,000 хворих померли від цієї хвороби[ Основною проблемою наразі є своєчасність виявлення …
Артур Дзяк (нар. 20 січня 1933 р.) – професор, доктор медичних наук, польський лікар-ортопед і травматолог. Автор, співавтор та редактор численних наукових та науково-популярних видань, а також перекладач підручників та посібників: «Пропедевтика ортопедії» (1970), «Біль у попереку» (1979), «Рентгенологічне дослідження в ортопедії» (1973), «Травми опорно-рухового апарату» (1985), «Болі в плечі» (1998), «Здорова дитина» (1998), «Травми …