Відкриття виставки: “Вмирали не тільки за себе”
28 вересня 2018 року в Національній науковій медичній бібліотеці України було відкрито виставку «Вмирали не тільки за себе: Злочин 1940», присвячену польським лікарям та фармацевтам, які загинули в Катині.
На заході цього дня були присутні:
– дружина надзвичайного і повноважного посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкло пані Рената Сручинська-Пєкло;
– заступник надзвичайного і повноважного посла Республіки Польща в Україні пан Міхал Гієргонь;
– директор Катинського музею пан Славомір Фронтчак;
– заступник генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» пані Тетяна Шептицька;
– голова товариства «Шпиталь Уяздовський» пан Кшиштоф Круліковські;
– голова товариства польських лікарів в Україні пан Анатолій Свінціцький;
– представник військового аташе пані полковник Агнєшка Мальчевська.
Під час відкриття виставки лунали слова поваги до загиблих, шани до їх життєвих позицій, співчуття родинам, які втратили своїх рідних і близьких людей.
«Історія має стати нашим учителем!» «Катинь не має повторитися!» – такими були основні тези всіх виступів.
Перед показом фільму «Естафета» виступив його автор та головний герой – пан Кацпер Чішєльські, випускник історичного факультету Варшавського університету, співробітник Катинського музею.
Щиро запрошуємо на виставку, де ви зможете познайомитеся іменами більше ніж 300 медиків. Це військові лікарі, хірурги, терапевти, акушери-гінекологи, окулісти, стоматологи, неврологи, психіатри, фармацевти.
Метою відзначення Міжнародного дня без тютюну є сприяння зниження поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я. Залежність від тютюну визнана однією з найпоширеніших епідемій за всю історію людства та стоїть в одному ряду з алкоголізмом і …
“Довідник чергового лікаря: педіатрія” – доповнене і перероблене видання, яке присвячене найважливішим проблемам, з якими стикається лікар під час чергування. Посібник полегшує прийняття правильних рішень і знижує ризик не помітити важливі симптоми. У розділах містяться вказівки щодо дій у надзвичайних ситуаціях – від надання першої медичної допомоги, показань для госпіталізації, назви необхідних препаратів та їх …