Відкриття виставки: “Вмирали не тільки за себе”
28 вересня 2018 року в Національній науковій медичній бібліотеці України було відкрито виставку «Вмирали не тільки за себе: Злочин 1940», присвячену польським лікарям та фармацевтам, які загинули в Катині.
На заході цього дня були присутні:
– дружина надзвичайного і повноважного посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкло пані Рената Сручинська-Пєкло;
– заступник надзвичайного і повноважного посла Республіки Польща в Україні пан Міхал Гієргонь;
– директор Катинського музею пан Славомір Фронтчак;
– заступник генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» пані Тетяна Шептицька;
– голова товариства «Шпиталь Уяздовський» пан Кшиштоф Круліковські;
– голова товариства польських лікарів в Україні пан Анатолій Свінціцький;
– представник військового аташе пані полковник Агнєшка Мальчевська.
Під час відкриття виставки лунали слова поваги до загиблих, шани до їх життєвих позицій, співчуття родинам, які втратили своїх рідних і близьких людей.
«Історія має стати нашим учителем!» «Катинь не має повторитися!» – такими були основні тези всіх виступів.
Перед показом фільму «Естафета» виступив його автор та головний герой – пан Кацпер Чішєльські, випускник історичного факультету Варшавського університету, співробітник Катинського музею.
Щиро запрошуємо на виставку, де ви зможете познайомитеся іменами більше ніж 300 медиків. Це військові лікарі, хірурги, терапевти, акушери-гінекологи, окулісти, стоматологи, неврологи, психіатри, фармацевти.
24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабну війну проти України масованими бомбардуваннями мирних українських міст та селищ. Російські військові розв’язали терор та геноцид на тимчасово окупованих територіях. Збройні Сили України та Сили територіальної оборони чинять запеклий опір російським загарбникам та завдають їм величезних втрат. У цей складний час відносини між Україною і Польщею набувають особливого …
Відновлення незалежності Польщею 11 листопада 1918 року стало здійсненням мрій багатьох поколінь поляків. 103 роки тому здійснилися мрії про незалежну, вільну Батьківщину. Після трьох поділів і 123 років відсутності на політичній мапі Європи, покарання за розмову польською мовою, германізацію, русифікацію, депортації до Сибіру поляки повернулися у свої домівки, повернули собі біло-червоний прапор. Відтоді вони вже …